...

LGS’ye Hazırlık Ümitköy

Lise seçimi öğrenciler için karar vermesi gereken en önemli faktörlerden birisidir. Hayatınızın çoğunu çalışarak geçireceğiniz meslek dolayısıyla üniversite hedefinize ulaşmanızda lise tercihi hayati önem taşımaktadır. LGS'ye Hazırlık Ümitköy liselerinin içerisinde deneyimli kadrosu ve üniversite sınavlarındaki değişiklikleri güncel olarak takip eden eğitim kadromuzla siz gençlerimizi istedikleri hedeflere ulaştırmayı amaçlıyoruz.

LGS'ye Hazırlık Ümitköy Abdullah Yüksel İvme Anadolu ve Temel Lisesi öğrencilerimizi yarınlara hazırlarken; bilimi ve aklı kendimize rehber alıyoruz. Öğrencilerimizi sınava hazırlarken aynı zamanda çağdaş, demokratik, milli ve laik değerlere bunun yanında iyilik, doğruluk gibi erdemlere bağlı olarak öğrencilerimizi yetiştiririz. Toplum olarak milli birlik ve beraberlik duygularını eğitimde her zaman ön planda tutarız.

LGS'ye Hazırlık Ümitköy Abdullah Yüksel İvme Anadolu ve Temel Lisesi'sinde iyi bir çalışma döneminin sonunda, geleceğin teminatı olan gençlerimizi;

  • Bilinç ve kişilik sahibi
  • Araştıran, üreten, ve gerçekçi olan
  • Her konuda kendisini yenileyen ve geliştiren
  • Ülkesine ve kendisine her zaman değer veren ve değer vererek çalışmalar yapan iyi bir vatandaş olarak yetiştireceğiz.

LGS'ye Hazırlık Ümitköy eğitim programı kapsamında, öğrencilerimizin bilişsel ve duygusal özellikleri her zaman dikkate alınır. Bu dikkat doğrultusunda tüm eğitim öğretim ve danışmanlık çalışmaları planlanır ve uygulanır. Okulumuzun eğitim programı geniş içerikli ve çok kamandan oluşmaktadır. Üniversiteye hazırlık programımız ile her öğrencimizin kendi performansının en üst seviyelerine ulaşabilmelerini hedefliyoruz.  LGS'ye Hazırlık Ümitköy  öğrencilerimiz liseden itibaren akademik, duygusal ve sosyal gelişimlerine uygun şekilde hazırlanmış eğitim programı ile ulusal ve uluslararası platformlarda karşılaşacakları her tür sistemin gerekliliklerine donanımlı bireyler olarak hazırlanmaktadır.

Lise Giriş Sınavına Hazırlık İçin Anadolu Lisesi

Eğitim bir günde gerçekleştirilebilecek bir çalışma değil, uzun ve belirli bir süreç sonunda edinilen kazanımların bir sonucudur. Bu kapsamda İvme Eğitim Kurumları 9,10,11 ve 12. sınıf deneyimimiz, eğitimin farklı kademelerinde sayısı binleri geçen öğrencilerimiz Türkiye’nin seçkin üniversitelerine ve istedikleri bölümlere yerleşerek bizlere tecrübe ve deneyim denilen kavramları fazlasıyla yaşatmışlardır.

LGS'ye Hazırlık Ümitköy eğitim kurumlarından biri olarak amacımız; bu eğitim sürecinde butik bir eğitim kurumu olarak sayısal, eşit ağırlık, sözel alanlarında her seviyedeki öğrencilere yardımcı olmakta ve onların eğitim sürecinde karşılaşabilecekleri tüm problemlerde destek olabilecek eğitim kadrosuna sahiptir.

LGS İçin Farklı Eğitim Programı

Öğrencilerimize uygulayacağımız farklı LGS'ye Hazırlık Ümitköy İvme Eğitim Kurumları olarak üniversiteye hazırlık sürecinde rehberlik servisimize özellikle ağırlık veririz. Rehberlik servisimiz her öğrenciyi ve gelişimini yakından takip ederek eksiği olan öğrencileri tespit ederek bunların nedenlerini araştırır ve bu nedenlerin, sorunların çözülmesini sağlayarak her öğreninin başarılı olmasını hedefler. Rehberlik servisimiz üniversiteye hazırlanan bir öğrencinin neler hissedebileceğini çok iyi biliyor ve bilgi, deneyimlerini onlarla paylaşarak bu süreci en iyi şekilde atlatmalarını sağlıyor. Üniversiteye stressiz ve kolay bir şekilde hazırlanmalarını sağlayarak en iyi üniversiteleri kazanmalarını hedefliyoruz.

  • Sayısal, Eşit Ağırlık, Sözel Alanı
  • İvme Eğitim Kurumları rehberlik servisi sınıf ortamında bulunan her öğrencinin akademik başarısını tek tek takip eder. Performans gelişimine göre velilerle iletişime geçilir. Her öğrencinin bir kapasitesi vardır ve rehberlik servisimiz her öğrencinin kapasitesinin son noktasına kadar ulaşılabilmesi için çalışır. Öğrencinin dersine giren diğer öğretmenlerle etkin paylaşım sağlanır. Öğrencinin motivasyonunu zirvede tutmayı hedefleyen sistemimiz kendimize özgüdür.

Öğretmen kadromuz LGS'ye Hazırlık Ümitköy Abdullah Yüksel İvme Anadolu ve Temel Lisesinde kendi alanında deneyimli şekilde her seviyede öğrenci hazırlayan takım çalışması yapabilen kendini geliştirmeye açık bir ekipten oluşur.

Ülkemizde hayal ettiği her şeye ulaşabilen, hakkettiği statüde yaşam şartlarına sahip, vizyonu açık, geleceğe aydınlık bakan, sevdiği mesleği yapan genç nesiller yetiştirmek LGS'ye Hazırlık Ümitköy Abdullah Yüksel İvme Anadolu ve Temel Lisesi olarak temel hedefimizdir.

LGS'YE HAZIRLIK ÜMİTKÖY ANADOLU VE TEMEL LİSESİ

LGS'ye Hazırlık Ümitköy Temel Lisesi  öğrencilerin sağlam akademik temeller üzerine yapılanan doğru akademik alışkanlıklara sahip olmaları hedeflenmektedir. Öğrencilerin lise sonunda hazırlandıkları merkezi sınavlarda başarılı olmalarını hedefleyen, uzman bir kadronun yürüttüğü, yapılan ölçme değerlendirme çalışmalarıyla takip ettiği ve hedeflenen kazanımlar doğrultusunda öğrencinin gelişiminin desteklendiği akademik programın yanında, kariyer seçimlerinde ışık tutacak ilgi ve yeteneklerini de keşfedebilmeleri için okul kampüsünde yer alan atölye ve alanlarda kulüp ve uygulamalı dersler verilmektedir. Tüm bu süreç öğrencilerin sosyal ve duygusal olarak da gelişimini hedefleyen rehberlik çalışmaları ile de zenginleştirilmektedir.

LGS'ye Hazırlık Ümitköy Rehberlik Servisi

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi rehberlik servisimiz üniversite sınavında deneyimli bir ekipten oluşur ve her öğrencinin performansı takip edilir. Rehberlik servisimiz kendini tanıyan, uyum ve iletişim becerilerine sahip, çevresine duyarlı, mutlu, sağlıklı ve yaratıcı bireyler olmalarına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Rehberlik servisimiz sadece sınava hazırlık sürecinde değil öğrencinin okula uyumu, arkadaşlarıyla uyumlu ilişkileri, sosyal becerileri, iletişimi ve sorumluluk duygusunun da kazandırılması konusunda çalışarak bu konuda diğer öğretmenlere ve velilere de müşavirlik vermektedir.

LGS'ye Hazırlık Ümitköy öğrencilerimizi, ilgileri, yetenekleri ve yeterlilikleri doğrultusunda kendilerini geliştirebilmeleri, yapılarına en uygun alanları seçmeleri, bu alanlar ile ilgili temel beceri ve bilgileri edinmeleri, kendilerine en uygun bölümlere sahip üniversitelere yerleşmeleri doğrultusunda destekleriz.

LGS'ye Hazırlık Ümitköy Abdullah Yüksel İvme Anadolu ve Temel Lisesi  10. sınıftan itibaren öğrencilerimizi yetenekleri ve ilgileri doğrultusunda seçmeli derslerle Fen Bilimleri, Türkçe-Matematik, Sosyal Bilimler veya Yabancı Dil alanlarından birine yönlendirir; Millî Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun, YGS ve LYS’ de en üst düzey başarı hedefi ile eğitim almalarını sağlarız.

Her Alanda Başarılı Nesiller Yetiştiren Bir Okul

Öğrencilerimizi LGS'ye Hazırlık Ümitköy eğitim kurumlarından biri olarak sadece akademik hedeflerini gerçekleştirebilmeleri için değil; sosyal alanda da kendilerini geliştirebilmelerini hedefliyoruz. Bu kapsamda öğrencilerimizin öğrenci kulüplerinde yer almaları konusunda onları bilinçlendirerek sosyalleşmelerini de sağlarız. Rehber öğretmenlerimiz aracılığı ile ürettikleri projeleri sunan öğrencilerimize, bu metot ile toplumsal sorunlara karşı duyarlılık kazandırmayı amaçlarız.

 Ekonomik ve insan kaynağı anlamında sürdürülebilirliği sağlamak noktasında yönetim ve işletme bilimleri giderek önem kazanmıştır. LGS'ye Hazırlık Ümitköy Abdullah Yüksel İvme Anadolu ve Temel Lisesi, işletmelerin bu ihtiyacını karşılamak üzere henüz lise çağındaki öğrencilerin temel düzeyde işletme ve yönetim vizyonuna sahip olmalarını sağlar.LGS'ye Hazırlık Ümitköy Abdullah Yüksel İvme Anadolu ve Temel Lisesi  ile geliştirilen sosyal beceri ve yetenekler, iş hayatına daha yetkin, donanımlı ve vizyoner bireyler kazandırılmasında büyük rol oynar.

Eğitim ve öğretim alanında LGS'ye Hazırlık Ümitköy Lisesimiz kendine düşen; eğitimli, kritik ve analitik düşünebilen, okuyan, araştıran, topluma ve çevreye karşı duyarlı, ülke ve toplum menfaatlerini ön planda tutan, saygılı, milli ve manevi duygularına bağlı bireyler yetiştirme görevini başarıyla sürdürmektedir.

Üniversite sınavına yani LGS'ye Hazırlık Ümitköy çalışmaları kapsamında öğrencilerimiz 9. sınıftan itibaren yoğun bir şekilde aktarılan temel bilgiler test teknikleri ile geliştirilir. Yıl içinde her seviyedeki sınıflar için belirli aralıklarla genel test sınavı uygulanır. Lise son sınıf öğrencilerine yönelik yoğun üniversite sınavına hazırlık amacı ile müfredat sonrası çalışmalar yapılır. YGS/LYS sınavında öğrencilerimizin sınav kaygılarını azaltmak için rehberlik desteği alınıp, YGS/LYS sınavında başarının artması sağlanır.

Okulumuzda  deneyimli, donanımlı, alanında uzman öğretmenlerimiz öğrencilerin akademik ve sosyal gelişiminde öğrencilerimize yol göstermektedir. Okulumuz mezunu öğretmen arkadaşlarımızla çalışmak bize ayrı bir güç vermektedir.

Üniversiteye hazırlık aşamasında tüm kadromuz yeni sınav sistemi konusunda bilgilerini güncellemiş yıllardır üniversite sınavına öğrenci yetiştiren bir ekipten oluşmaktadır.

Öğrencilerimizin sınava hazırlanırken yaşadıkları stresin farkındayız ve her öğrencinin aynı şekilde ve zamanda öğrenmediğini de çok iyi biliyoruz. Öğrencilerimizi birebir takip ederek eksiklerini belirleriz ve bu eksiklerin giderilmesini sağlarız.